3.9.14

Parkt tematyczny - "Magiczne Ogrody w Trzciankach"kolo Lublina/Radomia

Choc Alicja miala, bedac latem w Polsce, dopiero siedem miesiecy, postanowilismy wybrac sie do parku tematycznego, Magicznych Ogrodow. Zabralismy z soba ciekawosc i moja mame, czyli babcie Alicji.

Liczylismy sie z godzina jazdy samochodem, bo miejsce jest polozone okolu 58 km od Radomia.
Odrazu zdazylam przeliczyc, ze mniej wiecej tyle samo drogi maja odwiedzajacy z innego wiekszego miasta, mianowicie z Lublina.


I chociaz nie mieszkam od lat w Polsce, w Radomiu (czyli mniej wiecej srodkowej Polsce), to wiem i jestem pewna, ze w tej czesc Polski nie ma podobnych atrakcji ogrodowych. Zauwazylam jednak, ze wielu moich znajomych z dziecmi szuka swiadomie pomyslow i atrakcji, zeby ciekawie spedzic z dziecmi wspolnie czas. zazwyczaj mowa o sobocie lub niedzieli.

Oto krotki opis parku z oficjalnej strony miasta Pulawy:


"Magiczne Ogrody to park tematyczny zbudowany w oparciu o wielowiekowe tradycje ogrodnicze i najnowsze trendy tworzenia produktów turystycznych, w których zwiedzanie odbywa się zgodnie z ideą 3E (Entertainment – rozrywka, Excitement - ekscytacja, Education - edukacja). 
Park składa się z kilkunastu krain tematycznych do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew, pachnących kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci mogą bawić się m.in. w Wodnym Świecie, odwiedzić Krasnoludzki Gród i mieszkających tam dzielnych wojowników, którzy chętnie podzielą się umiejętnościami fechtunku i obsługiolbrzymiej katapulty. W Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki, mogą bez obaw wspinać się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. 
Kilkuletnie maluchy mogą baraszkować na Łące Robanków
Kwiatowa Dolina to z kolei miejsce zamieszkałe przez Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole." 

http://pulawy.naszemiasto.pl/artykul/magiczne-ogrody-w-trzciankach,2281610,artgal,t,id,tm.html?sesja_gratka=3480ace389646dc4ea04b3bc47ebf85c#918c645bc4415dea,1,3,5
Napisze pare zdan co do naszych wrazen po tej wizycie. Oczywiscie zdania Alicji sie jeszcze nie dowiemy, ale moge smialo napisac, ze jej tez sie podobalo :-)


Nasze pierwsze wrazenie, z perspektywy trojga ludzi doroslych - matki Polki, ale emigrantki, babci Polki i ojca obcokrajowca: wyladowalismy na pare godzin w bardzo ciekawym miejscu z wielkim potencialem na WIECEJ!

Kazdy z nas wyobraza sobie cos innego pod parkiem tematycznym. W Magicznych Ogrodach jest przeciez kilka takich krain tematycznych. Przyznam sie szczerze, ze nie przywiazalismy jako dorosli zbyt wielkiej uwagi do szczegolow, do postaci z kazdej krainy. Bez Alicji nie wypadalo nam wsadzac wszedzie nosa. Nam doroslym podobalo sie przede wszystkim otoczenie, ogrod sam w sobie, przestrzen, tysiace kwitnacych kwiatow, swiezo posadzone drzewka... Podobalo nam sie, ze jest wiele zaangazowanych osob i pomocnikow, tzw. animatorow. Mozna bylo te mlode, zaangazowane osoby podpytac, porozmawiac, poobserwowac jak bawia i zajmuja sie dziecmi.

Uwazamy zgodnie, ze miejsce to jest idealne dla dzieci od lat 3-4 i w gore jak i dla ich zaangazowanych rodzicow lub dziadkow. Trzeba pojechac i wyporbowac.

Strona internetowa
http://www.magiczneogrody.com/
Strona na Facebook
https://www.facebook.com/magiczneogrodyjanowiec

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen