29.8.14

Bagaż z Polski

Bagaż - slowo, ktore wywoluje rozne obrazki w mojej glowie. 
Wiezlismy duzy bagaż ze soba do Polski, naszym "malym" autem golfen, do ktorego w trojke, z wozkiem, fotelikiem samochodowym i lozeczkiem przenosnym sie jakims cudem zmiescilismy. 
Wiezlismy przede wszystkim nasz wspolny wolny czas, pierwszy raz we trojke do Polski i zwiazany z tym wypadem entuzjazm i oczywiscie troske o tak dluga podroz autem z malym dzieckiem.
Ten materialny bagaż z jednej strony w czasie wizyty zrobil sie troszeczke mniejszy, bo troche drobiazgow bylo do rozdania. Z drugiej strony na koniec pobytu nabral on znowu rozmiarow.


I ten mentalny bagaż też nabral innych ksztaltow. 
Podroze ucza. I pod tym sie podpisujemy. 

Wrocilam bogatsza o kolejne ciekawe doswiadczenia zwiazane z moja rodzina, moim miastem rodzinnym Radomiem, o podejscie do Polski z perspektywy emigrantki (tak zaczynam sie powoli nazywac), z pobytem w szpitalu polskim porowonujac pobyt w szpitalu niemieckim. 
Moja glowa nie potrafi jeszcze za bardzo nawet w czasie urlopu odpoczywac, za bardzo lubi filozofowac i przemyslac no i niestety porownywac....
Mam zamair napisac jeszcze osobne posty z tych wlasnie dowswiadczen nie-materialnych.

Ale, wrocialismy jako rodzina oczywiscie bogatsi o wiele materialnych rzeczy. 
Mam na mysli ten bardziej materialno-kulturalny bagaż - bo bedac w Polsce wykorzystuje czlowiek okazje i cos tam zawsze ze soba przywiezie.

Male podsumowanie bagażu:
Lektury/Ksiazki:
Obecnie czytam i bardzo polecam: 
  • "Sześć córek" Małgorzaty Szyszko-Kondej
Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna  z korporacji, Agnieszka, walcząca z mężem tyranem. Sześć sióstr, które się nie znają. Każda żyje w innej Polsce.

Poza tym zaopatrzylam sie w dwie ksiazki, powiesci Pauliny Wilk, 
pisarki podobno podrozniczej. Ciekawa jestem bardzo na:
  • "Znaki szczególne" poruszajacej podobno temat mojej generacji, czyli lat 80-tych a potem jeszcze jej 
  • "Lalki w ogniu"
  • "Ćwiartka razKaroliny Korwin-Piotrowskiej
Gazety:
Uważam, rze - polecam ze wzgledu na ciekawe artykuly, ktore nie przekraczaja 2 stron - akurat cos na szybkiego

Prezenty dla Alicji:
Ubranka, zabawki dla Alicji od Anii i Jaska
Ksiazeczka
Słonik. Książka z pacynką na paluszek

Plyty 

1. Zwierzaki - Faceci dla dzieci

Wspaniali Artyści zaśpiewali doskonałe pełne humoru piosenki o zwierzętach, które jednocześnie edukują najmłodszych słuchaczy. Od Tomasza Karolaka – jeża dowiadujemy się do czego jeżowi służą kolce, Janusz Radek – kot wyjaśnia co oznacza kocia muzyka a Janusz Panasewicz – kura opowiada dlaczego kury grzebią w ziemi. W rolę słonia wciela się Rafał Brzozowski, Lwem jest Damian Ukeje, Koniem – Piotr Kupicha a Osłem – Jacek Stachursky.

2.  Zwierzaki - Bez Chłopaków Dla Dzieciaków
W przeciwieństwie do pierwszej płyty, na której zaśpiewali wyłącznie wokaliści ta płyta zawiera pełne humoru piosenki o zwierzętach, które jednocześnie edukują najmłodszych słuchaczy w wykonaniu wspaniałych aktorek i wokalistek. Od Paulli - krowy dowiadujemy się dlaczego krowa nie potrafi tańczyć, Kasia Bujakiewicz - wyjaśnia dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a Magdalena Różczka - cykada odpowiada dlaczego cykady nie mieszkają w Polsce. W rolę żaby wciela się Aneta Todorczuk - Perchuć, kangurem jest Marysia Niklińska, delfinem - Iza Kowalewska lisem - Anja Ortodox a Joanna Dark - kangurem.  

3. Hity Maluszka - 3CD - Piosenki Maluszka, Tańce Malucha, Kołysanki zasypianki HIT ! 

Ten przepiękny pakiet płyt zawiera aż 78 piosenek dla naszych najmłodszych!
Na Trzech różnorodnych płytach CD aktorzy z seriali i filmów oraz zespoły dziecięce śpiewają popularne piosenki dla naszych pociech.

1 Kommentar:

  1. Czekam na kolejne relacje - chyba nie muszę dodawać, że niecierpliwie. I jeszcze jedno pisz więcej duuuuuużo więcej :)

    AntwortenLöschen